Automatyzacja procesów produkcji
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami z zakresu automatyzacji procesów produkcji w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Zapewniamy szybką realizację Państwa zleceń – w przypadkach budowy chwytaka ze standardowych komponentów, potrzebujemy tylko dwóch dób, by wykonać taki chwytak.
Jak automatyzujemy pracę?
Proponowane przez nas rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej prowadzą do automatyzacji i optymalizacji procesów technologicznych w fabrykach. Rozwój tej dziedziny jest bardzo dynamiczny, do najczęściej stosowanych elementów są m.in. urządzenia i linie montażowe i urządzenia do transportu bliskiego, profesjonalny sprzęt do paletyzacji i etykietowania produktów czy stacje obcinania i stacje dodawania insertów. Automatyzacja procesów produkcji wymaga również stosowania urządzeń kontrolno-pomiarowych, sterujących oraz odpowiedniego oprogramowania.
Paletyzacja z wykorzystaniem robotów
Paletyzacja jest procesem układania na palecie określonych elementów. Ze względu na powtarzalność tej czynności można i warto ją zautomatyzować. Oferujemy nowoczesne rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej, mające na celu podniesienie wydajności i szybkości paletyzacji w procesie produkcyjnym. Za wykorzystaniem robotów przemysłowych do paletyzacji przemawia również fakt, że jest to czynność czasochłonna oraz wymagająca dużego wysiłku fizycznego. Siła ludzkich rąk może tu nie wystarczyć do podnoszenia bardzo ciężkich elementów. Sprzęt do paletyzacji powinien być dostosowany do rodzaju produkcji i profilu danego przedsiębiorstwa. Roboty projektowane dla potrzeb paletyzacji nie tylko mogą osiągać imponujące rozmiary, ale co ważniejsze – zapewniać zaskakujące wyniki w pracy. Dzięki zastosowaniu automatyzacji procesów produkcji na odcinku paletyzacji palety zapełniane są szybciej i sprawniej, ilość przenoszonych elementów jest większa, a ryzyko dla zdrowia i życia pracowników mniejsze. Ten ostatni argument dotyczy zwłaszcza procesów paletyzacji odbywających się w trudnych warunkach np. w wysokiej temperaturze.
Etykietowanie produktów
Obok paletyzacji kolejnym obszarem produkcji, który może zostać zautomatyzowany, jest etykietowanie produktów. Wykorzystanie profesjonalnych systemów do etykietowania produktów oznacza wydajniejszą i lepiej zoptymalizowaną produkcję. Etykietowanie produktów może dotyczyć zarówno opatrywania etykietami poszczególnych produktów, jak i opakowań zbiorczych dla potrzeb transportu i magazynowania. Jeśli chodzi o zautomatyzowane etykietowanie poszczególnych produktów, potrzebne są do tego wydajne urządzenia, które w sposób powtarzalny będą naklejać identyczne etykiety na takie same artykuły. Automaty etykietujące stanowią dziś często część linii produkcyjnej w nowoczesnych fabrykach. Co więcej, dla optymalizacji procesu etykietowania produktów stosuje się również w zakładach produkcyjnych specjalne stanowiska etykietowania. Zastosowanie nowoczesnych technologii zapewnia najwyższą jakość etykietowania produktów i w zależności od potrzeb danej firmy – również mobilność oraz możliwość zmiany formy i miejsca etykietowania. Automaty do etykietowania produktów mogą mieć postać zarówno prostych maszyn cechujących się poprawnością i powtarzalnością pracy, jak i bardziej skomplikowanych, rozbudowanych rozwiązań.
Programowanie robotów – klatki bezpieczeństwa
Tworzymy bezpieczne strefy pracy robotów, w tym klatki bezpieczeństwa. Dzięki temu na każdym etapie procesu produkcji zachowane zostaje bezpieczeństwo i nie ma zakłóceń dla efektywności produkcji. Roboty pracują we własnej przestrzeni, nie stanowiąc żadnego zagrożenia dla ludzi. Klatki bezpieczeństwa i tym podobne zabezpieczenia eliminują ryzyko wypadków przy pracy w przypadku zautomatyzowanej produkcji. Równie istotne jak przestrzeganie standardów bezpieczeństwa w fabryce jest dobre programowanie robotów, pozwalające na uzyskanie dokładnie takich wyników, jakich oczekujemy. Do programowania robotów wykorzystywanych w ramach automatyzacji procesów produkcji wymagana jest specjalistyczna wiedza i doświadczenie w realizacji tego rodzaju projektów. Obok odpowiedniego zaprogramowania robotów równie istotne jest przeszkolenie personelu fabryki, dotyczące m.in. bezpiecznego poruszania się w określonych strefach zrobotyzowanych.